Жити й померти в Лос-Анджелесі / To Live and Die in L.A. (1985)

Жити й померти в Лос-Анджелесі / To Live and Die in L.A. (1985)

Серйозний, дорослий фільм. Якісний кримінальний трилер. Хоча, конкретно в даному випадку, більш точно буде вказати загальний напрям — неонуар. Тому атмосфера, настрій, фінал і мораль стрічки не повинні дивувати. Весь сюжет пронизаний цинізмом, корисливістю, обманом, подвійними стандартами і песимістичними висновками. Тут немає яскраво виражених позитивних і негативних героїв, як і в реальному житті — межа між ними дуже дифузна. Хороших і поганих не існує — є лише люди зі своїми інтересами, які перетинаються з інтересами інших людей, а в точці дотику виникає конфлікт, який дає цікаву історію; цікаву, якщо за нею спостерігати збоку.

Практично ніхто із головних героїв особливого співпереживання не викликає, що є просто черговим свідченням жорстокості і безжальності світу. Бандити, які примудряються обкрадати і обманювати один одного, чи поліціянти, які крадуть речові докази, безвідповідально експлуатують інформаторок та ще й кохають їх із певною регулярністю.

Фільм зроблено за класичними підходами того часу: натурні зйомки напівпустельних ландшафтів; природне каміння, із слідами впливу фізичного вивітрювання; квадратні автомобілі, як символи епохи процвітання Chrysler і Ford; якісно поставлені перегони багатосмуговими дорогами США; міська лінія горизонту в кадрі — не завжди приваблива, але яка є.

Мені на стільки подобається стиль фільмування даного кіна, що навіть зернистість неба на загальних планах виглядає ностальгійно приємно. Умовний LA показано не як ідилічне одноповерхове передмістя, а як індустріальні райони з промзонами та портовою інфраструктурою, де важка праця простих роботяг співмешкає поруч із криміналом.

В акторському складі чомусь найбільше виділяються Dean Stockwell та молодий Willem Dafoe. При чому, останній грає свою епатажну роль із театральною якістю, хоча мене найбільше захопив і схвилював сАме “творчий процес” на 12:15-16:25 за його німої участі.

Переглядав фільм дуже уважно, але так і не зрозумів чому в пустелях Західного узбережжя США асфальтне покриття автодоріг краще, ніж на автобанах деяких країн Східної Європи…

This Country (2017) on IMDb