Блідо-блакитне око / The Pale Blue Eye (2022)

Блідо-блакитне око / The Pale Blue Eye (2022)

На диво якісне кіно, цікаве і тримає в напрузі. При тому, що досвідченого глядача вже важко здивувати раптовим поворотом сюжету. Основний акцент зроблено на атмосферності — холодній, гнітючій, місцями моторошній обстановці. І якщо не знати — можна подумати, що до перегляду пропонується типовий скандинавський детектив. Варто мати на увазі, що це екранізація однойменної новели, написаної Louis Bayard у 2003, і кажуть, що дуже точна. Але тут вже критикам не догодити: якщо в кіноадаптації будуть нові елементи, то скажуть, що вона невдала і “книга краща”, а якщо у фільмі 100% те, як в літературному творі — напишуть, що дивитись не цікаво бо фінал і так відомий.

Акторський склад особливий тим, що на головну роль можна було обрати багато кого і він би впорався не гірше за Christian Bale, з яким забагато носяться, а харизми для подібних фільмів у нього явно не вистачає. Хоча якщо вже він продюсував кіно, то чому б не зіграти в ньому головну роль… А ось актори другого плану — ціле сузір’я вдалих Образів. Зокрема, Toby Jones — зірка Detectorists (2014) та Don’t Forget the Driver (2019) надзвичайно доречний в ролі лікаря і голови непростої сім’ї; Timothy Spall з “Blandings” (2013) трохи в неочікуваному амплуа; Lucy Boynton — відома з The Politician (2019), ідеальна для ролі палкої білявки, яка злегка не в собі.

Взагалі, персонажів, які добряче не в собі, у фільмі вистачає. Найбільш яскравим є звичайно Edgar Allan Poe, у якого можна діагностувати цілий оберемок психічних девіацій. Тут він постає в образі генія, знервованого, екзальтованого та морально нестабільного, що певною мірою експлуатує деякі моменти справжньої біографії письменника, з нею краще ознайомитись до фільму.

Під час перегляду буває інколи страшнувато, не від того ЩО відбувається, а від того ЯК люди жили в ті часи ще й на фоні справжніх пейзажів великого штату Пенсильванія.

Існує думка, що професійним критикам та іншим ікспертам професійно задонатили, щоб вони називали фільм посереднім чи прохідним, хоча не виключено, вони просто хочуть наперед підлаштуватись під реакцію тікток-покоління на таке довге кіно.

This Country (2017) on IMDb