Великий рік / The Big Year (2011)

Великий рік / The Big Year (2011)

Красиве, позитивне і добре у всіх розуміннях кіно з багатьма сенсами. “The Big Year” — фільм про пошук істинних цінностей у житті і про шляхи їх усвідомлення на прикладі пригод трьох дуже різних героїв, об’єднаних екзотичним американським конкурсом спостереження за птахами — “Великий рік”. Азартна гонитва за представниками орнітофауни на фоні епічних пейзажів Британської Колумбії — як образ абстрактної заповітної мрії, нав’язливої ідеї, яка для когось є засобом самоствердження, для когось спортивним інтересом, а для когось — сенсом всього життя. Головне питання: чи зможуть учасники визначити ЩО для кожного з них становить справжню цінність і чи виправдовує амбітна мета всі можливі засоби її досягнення?

Яскравий різноплановий акторський склад, представлений зірками 90-х — Steve Martin та Kevin Pollak, початку 2000-х — Owen Wilson, культовим актором сучасності — Jim Parsons, а також Brian Dennehy — який і шериф Teasle у 80-их, і Dominic “Oleander” Wilkinson у 2013–2023.

Власне, ідея проведення подібного конкурсу, як і “старосвітська система довіри”, може виглядати надуманою чи навіть божевільною, але “Великий рік” — цілком реальне змагання в США та Канаді під егідою “Американської асоціації спостереження за птахами”

Три головні сюжетні лінії перетинаються завдяки конкурсу “Великий рік” і періодично віддаляються, щоб зануритись в особисте життя кожного героя. Де виникають непрості питання ціннісних пріоритетів:

  • очолити велику корпорацію чи потримати на руках онука, названого на твою честь?
  • створити сім’ю і завести дитину чи зберегти непобитим власний світовий рекорд спостереження за птахами?
  • стати успішним на звичайній роботі чи натхненно йти до мрії, яка приносить лише моральне задоволення?

Впродовж фільму Stu Preissler, Kenny Bostick і Brad Harris не лише знайдуть відповіді на ці питання, але і досягнуть моментів істини:

  • коли дружина підтримає чоловіка в тОму, що для нього важливо, розкриваючи секрет успішності багатьох чоловіків;
  • коли одночасно батьки зрозуміють важливість для сина великої мрії, а син усвідомить, що немає більшої мрії, ніж батьки, які в нього вірять;
  • коли у чоловіка і жінки не знайдеться нічого спільного окрім будинку, то і сім’ї в тому домі ні для кого не буде і свобода стане єдиним правильним вибором для всіх.

У підсумку ніхто не програє, а кожен отримає чого прагнув і досягне цінностей, значення яких самостійно усвідомив. Слоганом до стрічки пропонується цитата: “У нього більше пташОк, а в нас — більше всьогО”. Адже, істинні цінності — не є чимось абсолютним, однаковим для всіх, МИ самі робимо свідомий вибір ЩО насправді має значення, а ЩО є лише тимчасовим атрибутом нашого земного існування.

This Country (2017) on IMDb