Викриття / Disclosure (1994)

Викриття / Disclosure (1994)

Дуже посереднє кіно з невиправдано довгим хронометражем. У фільмі намагались торкнутись тематики такого широкого спектру, що він врешті-решт втратив основний акцент. З одного боку показано типове офісне життя і взаємодію між співробітниками у корпоративному стійлі — через інтриги, плітки, брехню, поділ на соціальні мікрогрупи, маніпуляції мотивацією підлеглих і ще багато чого. З іншого — почали заглиблюватись в тему ролі чоловіка і жінки на роботі та в сім’ї, намагаючись розв’язати проблему сексуальних домагань. І все це в контексті бурхливого розвитку передових цифрових технологій.

Найбільшим плюсом фільму та максимально естетично привабливою його складовою є сітілайн міста Сіетл і досконала антропометрія Demi Moore

Особливих загадок у сюжеті немає, окрім анонімного віртуального друга Tom Sanders, адже події розвиваються як в типової судової процесуальної драми, де глядач дізнається новини разом із головними героями і по за кадром нічого не залишається. Активізувати мислительний процес здатні мабуть лише слова Bob Garvin: “Ми в Америці, і закони повинні захищати таких людей, як я”, а також тогочасні згадки про надумані проблеми забезпечених соціальних верств на зразок: “Барбі травмує дитину” чи “жінки завжди є жертвами”…

Акторська гра Michael Douglas на найвищому рівні — професіоналізм і харизму применшити неможливо, але ж він знявся і в значно цікавіших стрічках, де зображав більш глибоких персонажів: “The Game” (1997) і A Perfect Murder (1998), зокрема. Чоловік з досвідом і у віці Tom Sanders має ясно усвідомлювати, що жінок типу Meredith Johnson потрібно уникати всіма можливими способами, якщо хоче зберегти те, чим дорожить і що його серцю близьке. Бо перемогти їх можна лише в кіно…

Demi Moore просто рятує даний фільм. На жаль, еротична сцена за її участі лише одна, якої явно не достатньо на відміну від “Striptease” (1996), де талант акторки можна було роздивитись більш детально.

Привабливість Demi Moore в “Disclosure” — це не лише досконалі природні дані, але і вогонь пристрасті, який вона дуже вдало зображає, сАме його світло свідомо чи несвідомо викликає такий інтерес з боку чоловічої аудиторії

Не виключено, що “Disclosure” у 1994 році був фільмом проривним і захоплюючим, який поєднував у кадрі електронну пошту, відеодзвінки через Інтернет, засоби віртуальної реальності із сексуальними домаганнями на роботі і сімейними цінностями, але на сьогодні він виглядає слабко на фоні може більш пізніх, але значно якісніших стрічок із такими відомими акторами. Навряд чи повчальна для кожного чоловіка історія тривалістю більше двох годин стане в нагоді абсолютно усім, бо на щастя далеко не кожному зустрінеться в житті його Meredith Johnson.

This Country (2017) on IMDb